A napraforgó – bár az élelmes növények kategóriájába tartozik – nagyon meghálálja a jó talajadottságú, hibridre szabott, fegyelmezett termesztéstechnológiát.
A növény termesztése során fellépő szárazságot, magas hőmérsékletet, az agrokemikáliák használatából adódó kémiai hatásokat, és egyéb stresszfaktorokat bizonyos határok között képes tolerálni, azonban a magas termések és olajhozamok eléréséhez a kiegyensúlyozott, dinamikus növekedés és termésképzés elengedhetetlen.
Az Activstart Szántó +B technológia a rendelkezésre álló források – tápanyag, víz, élettér, napfény – hatékony kiaknázásához és felhasználásához segíti hozzá a napraforgót.
Az Activstart Szántó +B technológia használatával kezelésenként 60 g/ha bórt (B) juttatunk ki, amely aminosav-kelát formájának köszönhetően azonnal, közel 100%-ban hasznosul és folyamatosan látja el a növényt a termésképzés, megtermékenyülés számára elengedhetetlen mikroelemmel.
Hangos gondolkodás egy modellszámítás keretein belül a jelenlegi napraforgó terményárra és különböző termésszintekre vonatkozóan
Annak ellenére, hogy a hét elejére az ország egyes részeire megérkezett a csapadék (néhol több is, mint kellett volna), nagyon sok hírfolyam foglalkozik az aszály kérdésével. Van, ahol már arról beszélnek, hogy „már aszály van”, máshol arról, hogy a „az idei termesztési szezonban biztosan súlyos lesz”.
Bármilyen is legyen az időjárás, egy nagyobb, elágazóbb, dús, mélyebb talajrétegekbe is leérő gyökérzetű, erősebb növény biztos, hogy nagyobb valószínűséggel képes felvenni a szükséges vizet, mint egy kisebb, a sekély talajrétegekben élők.
Az ACTIVSTART bioaktiválással ez a vegetatív növekedés biztosítható első lépésben, ha időben kezelünk.
Vajon a napraforgót érdemes-e és - főleg- megéri-e bioaktiválni?
A napraforgó egyedi tulajdonságaival kilóg a sorból. Elképzelhető, hogy a bioaktiválás terén is?
A napraforgóról azt tartjuk, megkeresi magának a vizet és a tápanyagot. Csak el kell vetni és be kell takarítani.
Azt gondolom ez a szemlélet egy kicsit túlzás. Legfőképp nagyon felületes.