2024.04.11-i hírlevelünk fő témája a kukorica és az ACTIVSTART SZÁNTÓFÖLD (+Zn)-nel végzett bioaktiválás termesztéshez hozzáadott értéke, megtérülése.
Amennyiben serkenteni szeretnénk a gyökérképződést és a bokrosodást, érdemes a gyomirtással, szárszilárdítással egy menetben kijuttatni az ACTIVSTART SZÁNTÓFÖLD (+Zn) készítményt, hogy a termésdifferenciálódás maximális lehessen, és a - legtöbb helyen jellemzően- hiányzó cink (Zn) pótlásával elősegítsük a termésképző elemek hatékony működését.
Ahogy mondani szokás: Repcét csak jól szabad termeszteni – különösen akkor, ha magasabb terméshozamokat szeretnénk elérni.
Ez igen sok figyelmet igényel. Már az előveteménytől kezdve érdemes az ideális körülmények megteremtésére törekednünk. A kihívásokat a természet adja.
A címben megadott kérdés merült fel bennünk, abból adódóan, hogy repcékben már megbizonyosodtunk az ACTIVSTART Szántóföld +B őszi-tavaszi bioaktivátor kezeléseinek előnyös hatásairól. Igaz, repce esetében a termésdifferenciálódás már ősszel megtörténik, míg kalászosok esetében csak tavasszal, a bokrosodás időszakában dől el mennyi termést vállal arra az évre az adott fajta, netán hibrid.
Az őszi kezelésekkel kapcsolatban felmerült másik kérdés az volt, vajon a búza vagy az árpa nem nem lesz-e túl fejlett már az ősz folyamán ahhoz, hogy zavartalanul, a kifagyás okozta károsodás nélkül átteleljen?
„Maximalizáljuk a nyereségeket és minimalizáljuk a veszteségeket amennyire lehet, és maradjunk játékban, ameddig csak lehet.”
Bizonyos körülmények között az egyszeri, magasabb dózisú Activstart-os kezelés is jelentős termésnövekedést eredményez.
Lássuk milyen körülmények között érdemes használni?
A kihívásokkal teli 2019-es kalászos szezonban a bioaktiválás & mikroelempótlás jobb terméshez segítette hozzá vállalkozókedvű termelőinket.
A kétszeri Activstart +Cu +Mn kezelés megtérülése 67% volt, azaz minden befektetett 10 HUF 6,7 HUF nyereséget hozott.
Az Activstart Szántó +B-vel végzett bioaktiválás a repcét magasabb terméshozam és nyereség elérésére serkenti
Szerintem minden repcetermesztőnek, aki komolyan veszi tevékenységét, fontos, hogy a repcéje a legjobban teljesítsen. Az átlag feletti, kiemelkedő terméshozam elérése viszont nem egyszerű. Az őszi káposztarepce nagy odafigyelést igényel.
A végeredmény egy kiegyensúlyozottan növekvő és fejlődő, életerős, egészséges növényállomány.
Nos, a válasz egyszerű: IGEN!
Különösen azért, hogy felkészítsük a növényt a környezeti feltételek minél jobb kihasználása mellett a termesztési szélsőségek (szárazság, hőség stb.) rugalmasabb átvészelésére. A végeredmény természetesen többlethozamokban mérhető.