Bizonyos körülmények között az egyszeri, magasabb dózisú Activstart-os kezelés is jelentős termésnövekedést eredményez.
Lássuk milyen körülmények között érdemes használni?
A kihívásokkal teli 2019-es kalászos szezonban a bioaktiválás & mikroelempótlás jobb terméshez segítette hozzá vállalkozókedvű termelőinket.
A kétszeri Activstart +Cu +Mn kezelés megtérülése 67% volt, azaz minden befektetett 10 HUF 6,7 HUF nyereséget hozott.
Az Activstart Szántó +B-vel végzett bioaktiválás a repcét magasabb terméshozam és nyereség elérésére serkenti
Szerintem minden repcetermesztőnek, aki komolyan veszi tevékenységét, fontos, hogy a repcéje a legjobban teljesítsen. Az átlag feletti, kiemelkedő terméshozam elérése viszont nem egyszerű. Az őszi káposztarepce nagy odafigyelést igényel.
A végeredmény egy kiegyensúlyozottan növekvő és fejlődő, életerős, egészséges növényállomány.
Nos, a válasz egyszerű: IGEN!
Különösen azért, hogy felkészítsük a növényt a környezeti feltételek minél jobb kihasználása mellett a termesztési szélsőségek (szárazság, hőség stb.) rugalmasabb átvészelésére. A végeredmény természetesen többlethozamokban mérhető.
A napraforgó egyedi tulajdonságaival kilóg a sorból. Elképzelhető, hogy a bioaktiválás terén is?
A napraforgóról azt tartjuk, megkeresi magának a vizet és a tápanyagot. Csak el kell vetni és be kell takarítani.
Azt gondolom ez a szemlélet egy kicsit túlzás. Legfőképp nagyon felületes.
Tanulságok, hasznos tapasztalatok az Activstart Zink Turbo technológia használatáról, várható eredményeiről, ha több termést kíván elérni
Az aszály, ha fellép, egyre nagyobb kihívást jelent a szántóföldi növények számára. Az elmúlt 5 év átlagos hőségnapjainak a száma 54,2 nap volt. Szemes kukoricában magasabb, 8 t/ha feletti termésátlagok akkor alakultak ki az országban, amikor a kukorica vegetációs időszakában az átlagos havi csapadékmennyiség kiugrón magas volt, az éves átlagos havi csapadék pedig elérte az 51 mm-t.
Az Activstart Szőlő&Gyümölcs technológiáját először a magyarországi bevezetés évében, 2015-ben próbáltuk ki a Szekszárdi és a Villányi borvidékeken.
Az első év tapasztalatai igen jók voltak: az élettani hatásnak köszönhetően a vesszők erősebbek, a levelek durvább felületűek lettek. Az érésük során felrepedésre hajlamos fajták az Activstart-tal kezelt területeken nem repedtek fel. A termésnövekedés mindkét esetben jelentős volt.
A jó tapasztalatok és a borászok visszajelzései alapján úgy döntöttünk, hogy kisparcellás vizsgálatokon keresztül is igazolni szeretnénk az Activstart Szőlő technológia hatását. Az Egri borvidéken üzemi körülmények között, kisparcellás, 3 ismétléses kísérletet állítottunk be a jól ismert egri szakember, Dr Dula Bencéné Terike kivitelezésében és értékelésében.
Érdemes-e 3-szor kezelni repcében Activstart Repce bioaktivátorral? Az eredmény magáért beszél. A repce és a napraforgó, bár mindkettő az olajos növények csoportjába tartozó növény, termesztési igénye és vegetációs periódusa nagyban eltér egymástól.
A vizsgálat egy 40 aranykoronás, homogén, egybefüggő 30 hektáros táblán történt. A teljes tábla 2X30 milliméter öntözést kapott a vegetáció során.
A kezelés technológiája csak az Activstart Zink Turbo használatában különbözött. Az eredmény viszont a teljes vegetáció során szemmel látható volt.