Hangos gondolkodás egy modellszámítás keretein belül a jelenlegi napraforgó terményárra és különböző termésszintekre vonatkozóan
Érthető, hiszen minél hosszabb ideig képes fotoszintetizálni a növény, annál nagyobb a magasabb termés valószínűsége.
Aki odafigyelve termeli a búzáját vagy az árpáját, az megtesz mindent annak érdekében, hogy a fent említett növényi részeket fiatalon tartsa és megvédje a károsodásoktól, legyen az kártevő, kórokozó vagy fiziológiai öregedést okozó környezeti stressz, mint az aszály, a magas UV, stb.
A szőlő – helye válogatja – 5-10 cm hajtáshossznyi fejlettségnél jár. Elérve a 15 cm-es hajtáshosszt, elérkezünk az első kezelés időszakához.
Annak ellenére, hogy a hét elejére az ország egyes részeire megérkezett a csapadék (néhol több is, mint kellett volna), nagyon sok hírfolyam foglalkozik az aszály kérdésével. Van, ahol már arról beszélnek, hogy „már aszály van”, máshol arról, hogy a „az idei termesztési szezonban biztosan súlyos lesz”.
Bármilyen is legyen az időjárás, egy nagyobb, elágazóbb, dús, mélyebb talajrétegekbe is leérő gyökérzetű, erősebb növény biztos, hogy nagyobb valószínűséggel képes felvenni a szükséges vizet, mint egy kisebb, a sekély talajrétegekben élők.
Az ACTIVSTART bioaktiválással ez a vegetatív növekedés biztosítható első lépésben, ha időben kezelünk.
Vajon a napraforgót érdemes-e és - főleg- megéri-e bioaktiválni?
2024.04.03-i hírlevelünk témája a zöldborsó. A zöldborsótermesztés kritikus pontja a terméshozamok mellett a szemek zsengeségének a megtartása. Ezt a friss zsengeséget az időjárás nagyban befolyásolhatja.
2024.04.11-i hírlevelünk fő témája a kukorica és az ACTIVSTART SZÁNTÓFÖLD (+Zn)-nel végzett bioaktiválás termesztéshez hozzáadott értéke, megtérülése.
Amennyiben serkenteni szeretnénk a gyökérképződést és a bokrosodást, érdemes a gyomirtással, szárszilárdítással egy menetben kijuttatni az ACTIVSTART SZÁNTÓFÖLD (+Zn) készítményt, hogy a termésdifferenciálódás maximális lehessen, és a - legtöbb helyen jellemzően- hiányzó cink (Zn) pótlásával elősegítsük a termésképző elemek hatékony működését.
Ahogy mondani szokás: Repcét csak jól szabad termeszteni – különösen akkor, ha magasabb terméshozamokat szeretnénk elérni.
Ez igen sok figyelmet igényel. Már az előveteménytől kezdve érdemes az ideális körülmények megteremtésére törekednünk. A kihívásokat a természet adja.
A címben megadott kérdés merült fel bennünk, abból adódóan, hogy repcékben már megbizonyosodtunk az ACTIVSTART Szántóföld +B őszi-tavaszi bioaktivátor kezeléseinek előnyös hatásairól. Igaz, repce esetében a termésdifferenciálódás már ősszel megtörténik, míg kalászosok esetében csak tavasszal, a bokrosodás időszakában dől el mennyi termést vállal arra az évre az adott fajta, netán hibrid.
Az őszi kezelésekkel kapcsolatban felmerült másik kérdés az volt, vajon a búza vagy az árpa nem nem lesz-e túl fejlett már az ősz folyamán ahhoz, hogy zavartalanul, a kifagyás okozta károsodás nélkül átteleljen?
„Maximalizáljuk a nyereségeket és minimalizáljuk a veszteségeket amennyire lehet, és maradjunk játékban, ameddig csak lehet.”